Rosyjski rząd niedawno ogłosił, że będzie współpracował z rządem syryjskim i ONZ w odbudowie starożytnej świątyni pogańskiemu bogu Baalowi w Palmyrze.

"Idźcie płakać do bogów, których wybraliście; niech was wybawią w czasie udręki! ”Sędziów 10:14 (The Israel Bible ™)

Jeśli się powiedzie, projekt koniecznie będzie oznaczać trzecie wcielenie Łuku Zwycięstwa Rzymu w Palmyrze, które starożytne żydowskie źródło twierdzi, że musi upaść i zostać odbudowane trzy razy przed przybyciem Mesjasza.

PALMYRA, SYRIA – OCTOBER 14: Ancient ruins of the Palmyra city at present destroyed in the Syrian war. View on the Arch in Palmyra in October 14, 2006

Miejsce to, niegdyś ważny punkt na trasie karawany Jedwabnego Szlaku, zawiera pozostałości archeologiczne z okresu neolitu. Jako taki był gospodarzem wielu monumentalnych projektów, w tym Świątyni Bela (lub Baal). Świątynia została zbudowana na miejscu wcześniejszej pogańskiej świątyni z trzeciego tysiąclecia pne Najnowsze świątynie zostały poświęcone w 32 roku n.e. Przekształcony w chrześcijański kościół w czasach bizantyjskich, część budowli została przebudowana na meczet przez muzułmanów w 1132 r. Pozostał w użyciu jako meczet do lat dwudziestych XX wieku. Jego ruiny uznano za jedne z najlepiej zachowanych w Palmyrze, stanowiąc główną atrakcję turystyczną. Przed wybuchem wojny domowej w Syrii w 2011 r. Palmyra była popularną atrakcją turystyczną, przyciągając 105 000 odwiedzających rocznie. Świątynia i znaczna część terenu została zniszczona przez Państwo Islamskie (ISIS) w 2015 roku.

 

Wspomniany ponad 90 razy w Biblii, zwłaszcza gdy Eliasz pokonał kapłanów Baala, znanego również jako Moloch, w walce o sprowadzenie ognia z nieba, aby spalić ofiarę, Baal stał się archetypową formą kultu bożków. Panteistyczni jego wyznawcy czcili Matkę Naturę, zaprzeczając istnieniu stwórcy. Wyznawcy Ba’ala zaangażowali się w biseksualne orgie i poświęcili ludzkie niemowlęta, spalając je żywcem. Antropolodzy przypuszczają, że ofiarą dziecka było uśmiercenie populacji po nieuniknionym wyniku bezmyślnej seksualności.

Michaił Piotrowski, dyrektor Państwowego Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu, ogłosił w zeszłym tygodniu, że jego instytucja i Instytut Historii Kultury Materialnej Rosyjskiej Akademii Nauk podpisały umowy w Damaszku z Syryjską Dyrekcją Generalną ds. Starożytności i Muzeów (DGAM) rozpocznie przywracanie starożytnego miejsca.

Ermitaż opublikował oświadczenie na swojej stronie internetowej dziesięć dni temu, mówiąc: „Obie umowy są namacalnym krokiem w znaczącym rozwoju więzi muzealnych i badawczych między Rosją a Syrią”.

Projekt będzie również objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). UNESCO uczestniczyło w poprzednich projektach Palmyry, które koncentrowały się na bałwochwalstwie. W listopadzie 2017 r. UNESCO współpracowało z Instytutem Archeologii Cyfrowej (IDA) przy rekonstrukcji posągu pogańskiej bogini Ateny. Statua została zaprezentowana na wystawie „Duch w kamieniu” w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Eksponat opisał Atenę, jako „synonim rozumu, schronienia i praworządności, wszystkie te same wartości, na których zbudowano tę historyczną instytucję”, ale włócznia leżąca u stóp posągu przeczyła jej bardziej powszechnemu skojarzeniu z boginią wojny. Niektórzy uczeni uważają, że grecka bogini była oparta na mezopotamskiej bogini al-Lat.

W 2016 r. IDA wykorzystała technologię druku 3D do odtworzenia pełnej stopy repliki Łuku Palmyry o długości 20 stóp, rzymskiego łuku zwycięstwa, który stał przed świątynią przez 1800 lat. Pierwsze nowoczesne ponowne pojawienie się       Łuku Palmyrze (Palmiry) miało miejsce na londyńskim Trafalgar Square w 2016 roku, kiedy to zostało wzniesione z okazji Tygodnia Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odsłonięcie zbiegło się z początkiem 13-dniowego okresu znanego w okultyzmie jako „Krwawa Ofiara Bestii”, najważniejszego święta dla tych, którzy wielbią boga Baal, obchodzonego z ofiarą dziecięcą i biseksualnymi orgiami. Łuk odsłonięto 19 kwietnia, święto Beltane, kulminacja 13-dniowego okresu.

Znany również jako May Day, Beltane to angielszczone odniesienie do boga „Ba’ala”. Coroczny Festiwal Ognia Beltane odbywa się w Edynburgu i innych częściach globu jako część starożytnej kultury gaelickiej. W niefortunnym niezrozumieniu korzeni festiwalu są one często rozliczane jako imprezy rodzinne, a dzieci otrzymują specjalne zniżki.

W tradycji żydowskiej Łuk Palmyry można nazwać zwiastunem epoki mesjanistycznej. Łuk, który jest wielokrotnie budowany i niszczony jest opisany w Talmud (Traktat Sanhedryn 78a).

Zapytali go uczniowie rabina Yossiego, syna Kisma, pytając, kiedy pojawi się syn Dawida (Mesjasz). A on odpowiedział: Obawiam się, że poprosisz mnie również o znak. Zapewnili go, że tego nie zrobią. Następnie powiedział do nich: Kiedy ta brama upadnie, zostanie odbudowana i ponownie upadnie, zostanie odbudowana ponownie i ponownie upadnie. A zanim zostanie odbudowany po raz trzeci, pojawi się Mesjasz.

Rabin Szlomo Yitzchaki, wybitny średniowieczny rabin znany pod skrótem Rashi, wyjaśnił tę część Talmudu, stwierdzając, że łuk opisany przez rabina Yossiego był „rzymskim łukiem w rzymskim mieście”. Łuk w Palmyrze był rzeczywiście rzymskim łukiem zwycięstwa zbudowany, gdy Palmyra była miastem rzymskim.

Jeśli triumwiratowi rosyjsko-ONZ-Syrii uda się odtworzyć rzymski łuk zwycięstwa w Palmyrze, będzie to oznaczać trzecie wcielenie łuku; oryginał jest pierwszy, cyfrowa rekreacja IDA jest druga, a przyszłe stworzenie trzecie.

Łuk pojawił się także w Waszyngtonie podczas przesłuchań Bretta Kavanaugha. Warto zauważyć, że jedną z metod służenia Ba'alowi było poświęcanie niemowląt, a jednym z głównych zastrzeżeń do nominacji Kavanaugha do Sądu Najwyższego była jego postawa antyaborcyjna.

Odtworzony Łuk Palmyry pojawiał się kilkakrotnie w związku ze zgromadzeniami światowego rządu.

Zwracając się do odbudowy świątyni Baala, ONZ narusza swój biblijny mandat, ponieważ trzecie prawo Noeide stanowi zakaz bałwochwalstwa.

Palmyra została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1980 roku, która opisała świątynię jako „jeden z najlepiej zachowanych i najważniejszych budowli religijnych pierwszego wieku na Bliskim Wschodzie”. Palmyra znajduje się około 370 mil od dwóch innych UNESCO Zabytki wymienione jako mające znaczenie muzułmańskie: Jerozolima i Hebron.

https://www.breakingisraelnews.com/141310/russia-un-syria-rebuild-pagan-temple-baal-palmyra-third-pre-messiah-gateway/

Bogumił Boguchwał