Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 2739 komentarzy

Rozliczmy specsłużby i wymiar sprawiedliwości

Krystyna Trzcińska - projektant/programista komputerów

Liryka do naszego kleryka!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podoba mi się wiersz Mirosława Niepsuj (znaleziony w komentarzach na facebook'u)

 
Opcje
Andrzej KaLiryka do naszego kleryka !

 

 

 
 
 

 

Stoi przed państwem biskup polowy, Ciężki, ogromny, znany z twardej głowy Biskup trunkowy ... Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Gorzała strasznie od niego bucha: Buch - "aqua vitae"! Uch - "aqua vitae"! Puff - "aqua vitae"! Uff - "aqua vitae"! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, - a jeszcze wypić musi na stypie. Wszyscy do niego dziś przypijali Sam biedak nie wie, ile obalił. (I pełno ludzi, każdy w ukłonie, Całują szaty, całują dłonie, I generalskie liżą lampasy, Na takie gesty biskup jest łasy) Najpierw wychylił likier z bananów Piątkę lub szóstkę ruskich szampanów, I znowu flaszka, O! Jaka wielka! Potem 'popływał' znowu w bąbelkach Wjechała w beczce Polska Dębowa Leszek z zachwytu nie wyrzekł słowa "Flaszka" przegryzał między flaszkami Zjadł staropolski bigos z grzybkami Tych porcji chyba zżarł ze czterdzieści, Sam nie wiem, gdzie się w nim wszystko mieści. I choćby przyszło tysiąc kleryków I każdy przyniósłby po "sznapsiku" Na końcu świata by je schowali, On je wywącha, potem "obali". Nagle - bee! Nagle - łee! Wzdął się brzuch! Biskup w ruch! Najpierw tak smutno z goryczą i z żalem Rzekł nasz duchowny "Apage"! gorzale. Podniósł swe cielsko i ciągnie z mozołem, Raz obok stołu, to znowu pod stołem I biegu przyspiesza, i gna jak szalony (stał koniak na drodze, został wysuszony) A dokąd? A dokąd? Dokąd? Do WC! (w jelitach, w żołądku, w przełyku go rżnie) Po schodach, przez bufet, korytarz, przez hol (a w głowie "jawohl, ich liebe alkohol") Do taktu wciąż beka i charczy jak żul W żołądku burczenie i głośne bul,bul I gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak kleszka, gdy z tacą wyrusza po szmal Nie ciężki duchowny zziajany,zdyszany Lecz kleryk przez Paetza nagiego ścigany. A skądże to, jakże to, czemu tak gna? Staropolski bigos "Flaszeczkę"tak pcha Kapusty i grzybków nie mieści już brzuch Te zaś "aqua vitae" wprawiła w ten ruch, To wódka z żołądka ten bigos do góry Przesyła przełykiem, który ma kształt rury I wyżej, wciąż wyżej, i biskup się toczy, A wóda te grzybki, kapustę wciąż tłoczy, I słychać już tylko - "Od złego mnie zbaw" To paw to, to paw to. to paw .........

Post przygotowała,

Krystyna Trzcinska

KOMENTARZE

 • @Nathanel 14:47:54
  Kler i rządzący pochodzenia żydowskiego, przyzwalają lubi ukrywają wyczyny pijackie znanego wszem i wobec kleryka, zwanego już nawet "flaszka".

  Aby obrzydzić pijackie wybryki znanemu klerykowi: nawet rzekome "wiejskie głupki z Psiej Wólki", zaczynają pisać liryki, opisujące grzechy główne znanego kleryka: obżarstwo i pijaństwo, o innych nie wspominając.

  Powstaje pytanie: czy znany kleryk (pochodzenia żydowskiego?), coś sobie z napomnień robi? Czy da sobie na wstrzymanie?

  Dlaczego klerykom pochodzenia żydowskiego, wolno robić wszystko?
 • @Nathanel 15:44:37
  Nie wiem, na czyich wcześniej "kleryk" był usługach, a na czyich usługach jest teraz?
  Jak bym miała na to pytanie odpowiedzieć szczerze? To myślę, że zarówno wcześniej jak i teraz jest na usługach "szatana diabła". Poważnie!
  W powyższym poście przykładowo wskazałam przykładowy dowód, jak społeczeństwo postrzega i opisuje żydowskich przywódców kleru (brak opanowania w jedzeniu i piciu).
  Brak opanowania w jedzeniu i piciu u kleru, to nic oryginalnego, ale przykładowo: czy "stwórca", chciałby żeby tzw. "flaszka", był pośrednikiem między nim a ludem?
  Co do przetrwania Kościoła, to proszę przeczytać tzw. "Protokoły Lucyfera" http://www.zbawienie.com/pms.htm. Nie ma możliwości, żeby Kościół mógł przetrwać dalej? Żydzi chcą zniszczyć Kościół, to go zniszczą? Pozdrawiam!
 • @Nathanel 17:12:42
  Tak się składa, że "KWACH", nie jest moim wodzem i nigdy nie był!
  Nigdy jeszcze nie głosowałam. Oprócz tego raza w Zakopanem, kiedy będąc tam na wczasach, poszłam razem z dziewczynami głosować.
  "KWACH" nawet jeśli pijany, to nie robi za pośrednika między ludźmi a Stwórcą!
  A ponadto: jak się faktycznie nazywa ten portal: "u mordercy księdza Popiełuszki", bo przyznam się, że nie wiem? A chętnie bym zajrzała tam, któregoś dnia. A może nawet dzisiaj? Pozdrawiam!
 • @Krystyna Trzcińska 17:35:21
  Morderca ks. J. Popiełuszki pracuje, czy pracował jako dziennikarz w redakcji "Fakty i Mity"
 • @Mediator 21:51:13
  Dzięki. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY